Český Krumlov

Město v jižních Čechách, kde jsem poprvé spatřil světlo tohoto světa. Počátky města se datují někdy mezi roky 1230 až 1239, kdy byl postaven na skále sevřené z jedné strany řekou Vltavou a z druhé strany říčkou, spíše potokem Polečnice, malý hrádek. Samotné město pak začalo vznikat v roce 1274. Historie města je značně bohatá, a lze si ji dopodrobna nastudovat na různých internetových stránkách, uvedu mou oblíbenou wikipedii, a dále např. stránky, které se zabývají přímo hradem a zámkem, Státní hrad a zámek Český Krumlov.

Jen pro zajímavost uvedu vznik jména města, jehož výklad však uvádí každý jinak. Jeden z nejpravděpodobnějších ale vysvětluje, že pochází z německého slovního spojení Krumme Aue, což znamená „křivý luh“, podle esovitých zákrut, které v těchto místech tvoří řeka Vltava. Pravděpodobně proto, aby se odlišil od Krumlova Moravského, obdržel v roce 1439 přídomek Český, oficiálně se však tento název začal používat až v dubnu roku 1920, výnosem Ministerstva vnitra.

I když ve městě už dávno nežiju, rád jej navštěvuji, a téměř z každé mé návštěvy přivezu spoustu fotografií. Galerie, kterou vám dnes přináším, vznikla 14. června loni, tedy roku 2009. Pro shlédnutí můžete kliknout buď na odkaz: fotogalerie Český Krumlov, anebo přímo na fotografii. Přeji hezké pokoukání :-)

 

optimalizace PageRank.cz TOPlist