Doprava

Pojďme se podívat na portály zabývající se železniční, ale i ostatní dopravou. Koukněme se nejprve na K-Report:

K-Report:

Patrně největší a nejnavštěvovanější český dopravní server K-Report. Tento odkaz vás přenese na jeho úvodní stránku. Další na rozsáhlou železniční diskusi, a namátkou např. diskuse o autobusech a trolejbusech, nebo diskuse zabývající se auty, letadly a loděmi. Těch diskusí je tam samozřejmě více, a člověk, kterého by to zajímalo si určitě tu svojí najde.

ŽelPage:

Dalším velkým a hojně navštěvovaným serverem je online magazín o aktuálním dění na železnici - Želpage.

Součástí tohoto magazínu je rozsáhlá fotogalerie železničního prostředí od různých autorů. Fotografie jsou dost přísně posuzovány, takže lze říci, že zde nalezneme jen velmi kvalitní fotografie. Pravdou však je, že co člověk, to názor. A tak je nejlepším způsobem jak to zjistit udělat si čas, a galerii prohlédnout. ŽelPage provozuje občanské sdružení ŽelPage, o.s.

 

Vlaky.net:

Online magazín o vlakoch a železniciach, novinky z domova a zo sveta, reportáže, galérie, foto, video, fórum, diskusie, jazdy vlakom, kalendáre, modely, ... To všechno můžeme najít na slovenském portálu zabývajícím se především železnicí.


Jízdní řády na internetu:

Přehled jízdních řádů v ČR (IDOS):

Jízdní řád - kombinace

Jízdní řád vlaků

Jízdní řád autobusů

Letový řád

Jízdní řád na Slovensku (ELIS):

Jízdní řád - kombinace

Jízdní řád vlaků

Jízdní řád autobusů

Letový řád

Některé železniční společnosti pomalu přestávají vydávat tištěné jízdní řády, a orientují se spíše na internetové vyhledávače. V ČR najdeme jízdní řády (IDOS) na portálu provozovaném serverem idnes.cz, resp. mediální skupinou MAFRA. Pokud hodláme cestovat pouze vlakovými spoji, můžeme si to nastavit, stejně jako např. autobusy nebo MHD v rozbalovacím menu s názvem Jízdní řád. Aplikaci vyvíjí a dodává firma CHAPS, s.r.o. Na Slovensku je jízdní řád (ELIS) umístěn na portálu Atlasu.sk, a funguje velmi podobně jako český. Jeho vývojem a dodavatelstvím se zabývá firma INPROP, s.r.o., která spolupracuje s firmou CHAPS, s.r.o.

Pro zajímavost zde uvedu jízdní řád Německých železnic DB v anglické mutaci. Nastavit lze 9 jazyků, mezi nimi i polština. Čeština a slovenčina bohužel chybějí...

Další jízdní řády (některé ke stažení ve formátu pdf):

Česko

Slovensko

Rakousko

Maďarsko

Německo

Švýcarsko

Polsko (plus mapy)


optimalizace PageRank.cz TOPlist