životopis:

Mylène Farmer, francouzská zpěvačka a textařka, vlastním jménem Mylène Jeanne Gautier se narodila 12. září 1961 v Pierrefonds, malém městě přibližně 30 km od Montrealu, v provincii Québec, v Kanadě. Rodiče (otec Max, matka Marguerite) pochází
z Francie, kam se vrátili, když bylo Mylène osm let. Pro Mylène to byl zpočátku šok, přestává mluvit, a s babičkou chodí na hřbitovy, které si do určité míry zamilovala. Má starší sestru Brigitte, a mladšího bratra Michela. Starší bratr Jean-Loup zahynul v 90. letech při autonehodě.
Umělecké jméno Farmer si vybrala jako poctu hollywoodské herečce Frances Farmer.
V současnosti žije střídavě mezi Paříží a Los Angeles.

V roce 1983 se seznamuje s Laurentem Boutonnatem a tím startuje její kariéra. V roce 1984 je vybrána jako zpěvačka písně "Maman a tort", kterou složil právě Laurent Boutonnat. Na hodně dlouho se tak stává "duo" Farmer x Boutonnat hybateli francouzské populární hudby. Texty si píše Mylène sama, hudbu jí téměř výhradně skládá Laurent Boutonnat. V roce 1986 vydává první album - Cendres de Lune, které obsahuje hit Libertine. Následují další alba. Skladba Désenchantée (Zklamání) z alba L'autre (rok 1991), se stala podle Guinessovy knihy rekordů nejprodávanějším francouzským singlem všech dob. Po neúspěchu s filmem Giorgino v roce 1994 se Mylène uchyluje do USA, odkud se vrací na podzim 1995 a vydává trochu více rockovější album Anamorphosée s úvodní slavnou skladbou California. Kromě koncertního DVD Live à Bercy (vydáno v květnu 1997), vydává další album Innamoramento v roce 1999. 21. září 1999 startuje serii koncertů Milenium Tour, které pokračují i v roce 2000, a 4., 5. a 7. března zavítá i do Ruska (Moskva a Petrohrad). V prosinci pak vychází stejnojmenné live album. V únoru 2000 natáčí v Praze klip ke skladbě Optimistique-moi (odkaz + na youtube, mmch, poznáte kdo hraje kouzelníka?). 25. srpna 2008 vychází další album Point de Suture, k jejíž skladbě Dégénération byl klip natáčen opět v Praze, v bohnické psychiatrické léčebně. Kromě toho byl natáčen v Praze také klip k písni Si J'avais Au Moins... V květnu 2009 vyjela na své 5. turné, ke kterému bylo vydáno CD N°5 On Tour,  v půlce dubna 2010 DVD se záznamem velkolepého koncertu na stadionu Stade De France. Jen během prvního týdne se prodalo 98 tisíc nosičů. V prosinci 2010 vydává Mylène nové studiové album Bleu Noir, na jehož tvorbě se už Laurent Boutonnat nepodílel.

 

více o Mylène zde: elle-mylene.blucina.net/o_mylene.htm

optimalizace PageRank.cz TOPlist